2017-08-16 17:12:09

Це може свідчити про розробку нового електронного зброї.Зафіксовано перший випадок використання GPS-спуфинга в реальних атаках, що може свідчити про розробку нового електронного зброї.
Як повідомляє Seafarers Journal, у Чорному морі останнім часом спостерігаються проблеми з супутниковою навігацією. Експерти висловили думку, що причиною цього стало тестування нової системи перехоплення GPS.
«Застосування подібної системи може являти собою нову форму електронної війни, доступну як для урядів, так і для кіберзлочинців», – впевнені фахівці.
Наприклад, капітан судна, яке прямувало з Новоросійська, виявив, що GPS-навігатор показував невірні дані. За даними навігатора, судно знаходилося в аеропорту Геленджик. Навігаційне обладнання було технічно справне. Сигнали автоматичної ідентифікаційної системи (AIS) також показували, що вони знаходяться в аеропорту Геленджик.
Як з’ясувалося, з такою проблемою зіткнулося ще 20 суден.
У зв’язку з цим, експерти відзначають, що даний інцидент є першим задокументованим випадком використання спуфінговой атаки на GPS.
Spoofing атака на GPS – атака, яка намагається обдурити GPS-приймач, широкомовно передаючи трохи більш потужний сигнал, ніж отриманий від супутників GPS, такий, щоб бути схожим на ряд нормальних сигналів GPS. Ці імітують сигнали змінені таким способом, щоб змусити одержувача не визначити своє місце розташування, вважаючи його таким, яке відправить атакуючий. Оскільки системи GPS працюють вимірюючи час, який потрібен для сигналу, щоб дійти від супутника до одержувача, успішний спуфинг вимагає, щоб атакуючий точно знав, де його мета – так, щоб імітує сигнал міг бути структурований з належними затримками сигналу.