2017-08-09 13:59:26
Днопоглиблення виконувалося як сторонніми організаціями за діючими договорами, так і силами власного днопоглиблювального флоту
Адміністрація морських портів України (АМПУ) в першому півріччі 2017 року провела роботи з експлуатаційного днопоглиблення в чотирьох портах: Миколаїв, Одеса, Чорноморськ, Ольвія, а також на Дністровсько-лиманському підхідному каналі, Бузько-Дніпровсько-лиманському каналі (БДЛК) і морському підхідному каналі ГСХ «Дунай-Чорне море».
Як розповыли в АМПУ, експлуатаційне днопоглиблення виконувалося як сторонніми організаціями за діючими договорами, так і силами власного днопоглиблювального флоту. Сторонніми організаціями виконано експлуатаційне днопоглиблення в сумарному обсязі 0,33 млн куб. м. на Дністровсько-лиманському підхідному каналі (договір завершено) і в акваторії Миколаївського морського порту (надання послуг за договором триває). Силами власного днопоглиблювального флоту експлуатаційне днопоглиблення виконувалося в акваторіях морських портів Одеса, Чорноморськ (днопоглиблення в портах завершено), Ольвія, а також на Дністровсько-лиманському підхідному каналі, Бузько-Дніпровсько-лиманському каналі (БДЛК) і морському підхідному каналі ГСХ «Дунай-Чорне море» (днопоглиблення на об’єктах триває і в другому півріччі). При цьому, сумарний обсяг днопоглиблення склав близько 0,47 млн куб. м.
«Обсяг днопоглиблення на всіх цих об’єктах АМПУ склав близько 0,8 млн куб. м. Для розширення наших можливостей щодо виконання днопоглиблення власними силами в найближчі п’ять років ми придбаємо нові сучасні земснаряди згідно зі стратегією оновлення флоту АМПУ», — заявив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.
На перше півріччя року завжди припадають тривалі періоди нерестових заборон (весна-літо), протягом яких без спеціальних погоджень з органами Держрибоохорони днопоглиблення заборонено проводити, і періоди льодових кампаній (зима), протягом яких днопоглиблення не проводиться зовсім.
Нагадаємо, що згідно з раніше поданою АМПУ інформацією про експлуатаційне днопоглиблення, в 2017 році заплановане очищення акваторій Ренійського (тендер оголошений в системі Prozorro), Херсонського і Одеського портів (тендер буде оголошений на поточному тижні в системі Prozorro), Маріупольського, Бердянського морських портів, а також підхідного каналу (13-е коліно БДЛК) до Миколаївського морського порту і технічне обслуговування шляхом днопоглиблення Бузько-Дніпровсько-лиманського і Херсонського морського каналів.
Відповідно до Закону України «Про морські порти України» на АМПУ покладено функцію щодо забезпечення безпеки руху суден в акваторіях портів. З цією метою АМПУ проводить регулярне експлуатаційне днопоглиблення, яке необхідне для підтримки паспортних глибин, тобто спочатку запроектованих технічних характеристик акваторій портів і каналів