2017-07-11 16:08:19

Це остаточний крок процесу ратифікації, завдяки якому ЄС та Україна зобов’язуються до тісних, довготермінових відносин у всіх основних сферах політики11 липня Рада Європейського союзу прийняла рішення про укладення Угоди про асоціацію з Україною від імені Європейського Союзу. Це відбувається напередодні саміту Україна-ЄС у Києві, 12 та 13 липня.
Це остаточний крок процесу ратифікації, завдяки якому ЄС та Україна зобов’язуються до тісних, довготермінових відносин у всіх основних сферах політики – повідомили в Інтернет-представництві Ради ЄС. Це  також дозволить забезпечити повне виконання угоди з 1 вересня 2017 року – наголошується в повідомленні.
Більша частина Угоди про асоціацію вже діє. Нагадаємо, значна частина політичних та галузевих частин угоди були тимчасово застосовані з 1 вересня 2014 року, тоді як її торговельна частина – сфера вільної торгівлі (DCFTA) – була тимчасово застосована з 1 січня 2016 року. 
Як відзначають в Раді ЄС, набрання чинності Угода тепер "дасть новий поштовх співпраці в таких галузях, як зовнішня політика та політика безпеки, справедливість, свобода та оподаткування (включаючи міграцію), управління державними фінансами, наука та технології, освіта та інформаційне суспільство".
Нагадаємо, у 2014 році Європейський Союз та Україна підписали Угоду про асоціацію. Економічна частина угоди, DCFTA, пропонує Україні рамки для модернізації своїх торговельних відносин та економічного розвитку шляхом відкриття ринків та гармонізації законів, стандартів та правил у різних секторах. Це допоможе узгоджувати ключові сектори української економіки з стандартами ЄС – відзначили  в Єврораді.