2017-07-07 15:59:30Газові турбіни виробництва німецького концерну Siemens доставлені в окупований Крим для ТЕС, що будуються Росією на півострові, незважаючи на санкції Євросоюзу, які забороняють європейським компаніям поставку до Криму енергетичних технологій. Про це на початку липня повідомило агентство Reuters з посиланням на джерела, знайомі з проектом.
Нагадаємо, ще в березні 2017 року агенство Reuters повідомило, що німецький концерн Siemens поставив російської держкомпанії «Технопромекспорт» чотири газові турбіни, які, згідно з контрактом, призначені для будівництва ТЕС в Тамані, де до сих пір не розпочато роботи. Агенство писало, що РФ може спробувати в обхід санкцій встановити це обладнання на двох електростанціях, які будуються в окупованому Криму.
У листопаді 2016 року «Технопромекспорт» заявив, що російська «дочка» Siemens перешкоджає відвантаження частини призначеного для Тамані газотурбінного устаткування, без якого турбіни не зможуть працювати. Siemens тоді відмовився від коментарів.
27 грудня 2016 року гендиректор держкорпорації «Ростех» Сергій Чемезов заявив, що «Технопромекспорт» переніс термін добудови ТЕС в включеному Криму на 2018 рік через затримки з постачанням для них газових турбін Siemens.
3 липня 2017 року український нардеп Борислав Береза ​​поінформував, що в окупований Крим в обхід санкцій, можливо, доставлені турбіни концерну Siemens для ТЕС, що будуються Росією на півострові, і повідомив, що відправив запит в українське представництво компанії та в головний офіс Siemens.
30 червня 2017 року на відео-сервісі Уoutube було опубліковано відео вантажу, привезеного в Камишову бухту Севастополя. Його автор стверджував, що це дві турбіни та обладнання до них, призначені для споруджуваної в місті ТЕС.
Міністерство енергетики РФ, що займається проекти в Криму, відмовилося від коментарів, звернувши питання до виконавця проекту – держкомпанії «Технопромекспорт».
Представник німецької компанії Siemens AG в свою чергу спростували інформацію про постачання до окупованого Крим турбін для двох споруджуваних електростанцій в обхід санкцій Євросоюзу.
– Siemens не поставляла турбіни в Крим і виконує всі обмеження з експортного контролю, – повідомив прес-секретар компанії Міхаель Фрідріх, передає QHA.
«Технопромекспорт» в свою чергу спочатку відмовився від коментарів, потім компанія розповсюдила повідомлення про те, що закупила чотири комплекти турбін для енергооб’єктів в окупованому Росією Криму на вторинному ринку, а також провела модернізацію установок силами російських заводів і інжинірингових компаній.
за матеріалами blackseanews