2017-07-07 10:16:52

Серед пріоритетних шляхів передачі об’єктів в управління на основі відкритого конкурсу – оренда і приватизація.Адміністрація морських портів України (АМПУ) разом із Фондом державного майна України розпочинає продаж та передачу в управління непрофільних об’єктів, які знаходяться на балансі підприємства. Переважно це об’єкти соціальної сфери. Як наголошують в Адміністрації морпортів, їх реалізація дозволить Адміністрації зосередитися на своїх основних функціях та акумулювати кошти.
«На балансі АМПУ знаходиться 22 важливі об’єкти, що не мають жодного відношення до основного профілю діяльності компанії, але мають велике значення для місцевих громад. Це — бази відпочинку, музеї, концертні зали тощо. Їх продаж і передача в управління — давно назріла потреба, адже завдання АМПУ розвивати портову галузь, а не працювати в рекреаційному та соціальному напрямках. Тож зосередження на ключових функціях дозволить нам сконцентрувати ресурси на головному, а об’єктам – розвиватись під управлінням профільних організацій», — зазначив Вадим Штепура, керівник Служби внутрішнього аудиту АМПУ.
Серед пріоритетних шляхів передачі об’єктів в управління на основі відкритого конкурсу – оренда і приватизація. В числі найбільш популярних соціальних об’єктів, що належать зараз АМПУ,— санаторій-профілакторій «Портовик» (морський порт «Южний»), музей порту ім. Де-Волана, концертно-виставковий зал (Одеський морський порт), народний музей історії порту (Миколаївський морський порт), палац спорту «Юність», дитячий оздоровчий комплекс «Альбатрос» (морський порт «Черноморськ»), дитячий оздоровчий комплекс «Фрегат» (Херсонський морський порт) та інші.
«Наразі готуємо всю необхідну документальну базу для передачі об’єктів; договори оренди, приватизації та інше будуть підписані Фондом державного майна України. І, безумовно, АМПУ буде рекомендувати ФДМУ передбачити в них обов’язкове збереження робочих місць та дотримання соціальних гарантій для працівників»,— додав Вадим Штепура.
Пілотним проектом є реалізація спортивної бази відпочинку «Портовик» Ізмаїльської філії ДП «АМПУ», яка вже виставлена Фондом державного майна України для приватизації, що відбувається за відкритою процедурою. Всі зацікавлені в придбанні даного об’єкту можуть подати власні цінові та інші пропозиції згідно до умов, розміщених на сайті Фонду державного майна України та ДП «АМПУ» (розділ Оголошення).