2017-07-04 14:42:51

Близько 100 китайських студентів-випускників в червні 2017 року одержали дипломи, закінчивши навчання за унікальною міжнародною програмою подвійних дипломів.Близько 100 китайських студентів-випускників в червні 2017 року одержали дипломи, закінчивши навчання за унікальною міжнародною програмою подвійних дипломів.
Про це повідомляє прес-служба Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.
Урочисті випускні церемонії проходили в Міжнародному морському коледжі Чжензян і в Університеті Науки і Техногологія Джансі Цзянсу JUST.
Так, НУК імені адмірала Макарова спільно зі своїми китайськими колегами розробили навчальні програми подвійних дипломів, за якими студент має можливість після навчання отримати диплом свого китайського навчального закладу, а також диплом НУК.
Вручали студентам дипломи з боку миколаївського університету кандидати технічних наук: керівник навчально-наукового центру міжнародного співробітництва НУК, один із засновників програми доцент Олександр Рижков і керівник центру європейської інтеграції НУК Ростислав Рижков.
У ході візитів в китайські університети обговорювалися перспективи поліпшення навчальних програм, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій дистанційної освіти, а також відкриття нових напрямків навчання.
Уряд Цзянсу визнав спільну програму навчання JUST і НУК зразковою для провінції, а миколаївський університет очолив п’ятірку найпопулярніших вишів серед китайських студентів. Так, на форум ректорів українських і китайських навчальних закладів були запрошені керівники НУК і JUST. Ректор НУК Сергій Рижков виступив з доповіддю про україно-китайську співпрацю на нараді Міністрів освіти України і Китаю Лілії Гриневич та Чен Баошенг.
 – Аналогів даної програми в нашій країні немає, подібні освітні програми – візитна картка України, як країни з високим науково-освітнім потенціалом. Вони відповідають глобальній ініціативі Шовкового Шляху «Один пояс, один шлях», – зазначив Сергій Рижков.
У свою чергу президент Міжнародного морського коледжу Чжензян Ван Тьє висловив повагу ректору НУК.
 – Другий випуск – це серйозне закріплення спільної освітньої програми. Разом ми пишемо свою главу книги китайсько-українських відносин. Дуже приємно це усвідомлювати. – зазначив він.

Традиційно частина випускників прийняла рішення продовжувати навчання вже на території України, в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова.
Джерело: news.pn