2017-07-03 11:38:43

Цими вихідними в Україні відзначалося 25-річчя створення Військово-Морських Сил Збройних Сил України.Цими вихідними в Україні відзначалося 25-річчя створення Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
В Одесі святкування визначної дати почалося о 9 ранку на Морвокзалі. З нагоди святкової дати в Одесу прибув начальник Генерального штабу генерал Віктор Муженко, який взяв участь в урочистостях.
Після ритуалу підняття військово-морського прапора і прапорів розцвічування присутні вшанували пам’ять загиблих військових і цивільних моряків, опустивши на зовнішньому рейді квіти на воду. Далі були барвисті показові виступи спецпідрозділів ВМСУ за участю морської авіації.
Після цього відбулося нагородження моряків і волонтерів – вони отримали з рук керівників різних відомств відзнаки та нагороди. П’ятеро військовослужбовців отримали ордери на нові квартири.
Коментуючи бойові завдання ВМС України, Віктор Муженко озвучив, що пріоритетом на даному етапі є захист берегової зони і територіальних вод. Цього року начштабу пообіцяв закінчити формування катерного дивізіону, а в разі постійного фінансування – добудову першого корвета до 2020 року.
У свою чергу Ігор Воронченко підкреслив, що зараз триває модернізація і переозброєння існуючого флоту України, а доктрина «москітного» флоту дозволить дати серйозну відсіч у разі агресивних дій Чорноморського флоту Російської Федерації –  передає dumskaya.net.
У Миколаєві вранці 2 липня в центрі міста відбулося шикування особового складу військових частин ВМС України Миколаївського гарнізону, представників ветеранських організацій та покладання квітів до меморіалу героїв Ольшанців.
Потім військові моряки ладом пройшли по Миколаєву в сторону річкового вокзалу – там на привокзальній площі і відбулися основні святкові заходи.
До причалу річвокзалу пришвартувалися військові катери, судна морської охорони, а на рейді встав розвідувальний корабель «Переяслав».
Голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко, голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко і міський голова Олександр Сенкевич на спецкатере підійшли до «Переяслава», команда якого опустила у воду вінки в пам’ять про загиблих у всіх війнах моряків, підводників, морських льотчиків, десантників, всіх, хто так чи інакше пов’язаний з морем.
З берега за почесною церемонією стежили ті, хто зібрався в цей день, щоб нагадати: Миколаїв і ВМС України тісно пов’язані, і миколаївці про це пам’ятають.
В цей час нагадала про себе і морська авіація: вертоліт з прапорами України і ВМС зробив кілька кіл над площею, облетів Варварівський міст, пролетів над містом. Слідом за ним пронеслися літаки. Дорослі вітали авіатехніку стримано, діти були в захваті.
Після офіційної частини свою майстерність продемонстрував військовий оркестр, бажаючих запросили покататися на катері, тут же працювала польова кухня і виставка військової техніки – повідомяє inshe.tv.
Херсон у неділю зустрічав регату "Козацький шлях", що стартувала 28 червня у м. Дніпро. Це був 4 етап парусної регати, в якій взяли участь екіпажі 21 яхти.
20 крейcерcьких яхт з різних міcт Укрaїни вирушили з Нoвoї Кaхoвки в Херcoн. А вже ввечері на набережній Херсону відбулося урочисте нагородження переможців. 
20 кoмaнд були рoзділені нa 4 групи, в результaті чoгo були нaзвaні 4 перемoжця, cеред яких дві херcoнcькі – це яхтa «Кoник-гoрбoкoник» і «Тример Кет». Попереду у яхтсменів ще 2 етапи.
5 липня в Одесі регата досягне фіналу – повідомив портал 0552.ua

 Прикордонники Херсонського загону та екіпаж сторожового катеру морської охорони «Нимирів» взяли участь в урочистих заходах присвячених Дню Військово-Морських Сил ЗС України.
Спільно із миколаївцями, органами місцевого самоврядування ветеранами та діючими військовослужбовцями, прикордонники вшанували пам’ять загиблих бійців у Другій Світовій війні та військовослужбовців Військово-Морських Сил України.
Прикордонники і військові моряки завжди підтримували дружні стосунки, адже виконують одну почесну справу – захищають кордони Батьківщини. І сьогодні військовослужбовці прикордонного катер морської охорони «Немирів», перебуваючи в парадній колоні, спустили на воду лампадки на згадку про героїчні подвиги загиблих військових моряків, – повідомляє помічник начальника прикордонного загону – начальник прес-служби Іван Шевцов.