2017-06-26 15:17:49

За даними Паризького меморандуму Україна опинилася на останньому місці сірого списку-2017Паризький меморандум про взаєморозуміння про контроль над судами держави порту (Паризький меморандум про взаєморозуміння) опублікував білі, сері та чорні списки, які вступлять в силу 1 липня 2017 року. 
Списки складені за підсумками проведеної в 2016 році інспекції, результати якого були затверджені на 50-му засіданні Паризького угоди в Парижі. З 73 держав, що входять до загального списку держав порту, 42 знаходяться в білому списку, 12 в чорному, 19 потрапили в сірий список – повідомляє Моряк України
Судя з тенденції, що склалася, не виключено, що Україна, в 2017 році замикаючи перелік країн із сірого списку, в наступному році потрапляє вже в чорний список Паризького МоВ. Для порівняння: в 2014 році Україна зайняла друге місце в сірому списку, а в 2015 році була на десятій позиції у цьому переліку, тобто за два роки країна скотилася на останнє місце в сірому списку.
Білий список відкриває Кайманові острови, Франція, Данія, Нідерланди та Багамські острови. Нижні рядки у чорному списку займають Конго, Танзанія, Того, Молдова та Коморські острови. Південна Корея перейшла з білого списку в сірий, а з сірого в чорні опустилися Палау і Вануату. Гренадини і Сен-Віннсент, напротив, піднялися з чорного до серйозного списку. При складанні списків для кожної держави оцінюється загальна кількість затриманих судів за трирічний період та результати не менше ніж 30 перевірок за цей час.
Комітет Паризького MoU також встановлює, яким класифікаційним компаніям буде присвоєно статус «визнаних організацій» (RO). Організація повинна провести не менше 60 інспекцій, перш ніж її показники будуть розглянуті Паризьким МОВ при складанні рейтингу. В 2016 году в список вошли 33 RO. Україна в цьому перечині знаходиться на останньому місці рівня LOW.
Перше регіональне угоду в області контролю безпеки судноплавства, отримавши назву «Паризький меморандум», було укладено в 1982 році між 14 державами Європи. Сегодня в Паризькому МОВ входить 25 держав, урядовці яких зобов’язуються підтримувати ефективну систему контролю судів штатом порту. Іноземні торговельні судна, які заходять у порт або знаходяться в його районі, повинні задовольняти вимогам міжнародних конвенцій. Зокрема, суди інспектуються на предмет відповідності Міжнародної конвенції по охороні людської життя на морі (СОЛАС 74), Міжнародної конвенції по запобіганню забрудненню суден МАРПОЛ 73/78, Міжнародної конвенції про підготовку та відкликання моряків та службових обов’язків 1978 року (ПДНВ-НДЦР) З Манільськими поправками і ще рядом конвенцій.
В «білий список» Паризького меморандуму про взаєморозуміння входять держави з низьким числом арештованих суден. На борт іноземних суден у портах країн, що підписали Паризький меморандум, щорічно проводиться більше 18.000 перевірок. Такий комплекс заходів забезпечує міжнародну безпеку, надійність суден та їх відповідність екологічним нормам, відповідним умовам для роботи та проживання команди. Дія Паризького моВ розповсюджується на води європейських прибережних держав і Північноатлантичного басейну від Північної Америки до Європи.