2017-06-20 12:23:28

Чорноморські країни днями обговорили розвиток круїзного туризмуПерспективи розвитку круїзних ліній і пасажирського поромного сполучення між рядом країн директор департаменту туризму МЕРТ Іван Ліптуга обговорив з послами Болгарії та Туреччини в Україні – Краcіміром Мінчевим та Йонетом Джаном Тезелем, старшим радником посольства Грузії Олександром Кіпіані, а також радником румунського посольства Овідієм Тенасе.
– На жаль, в останні три роки стався майже стовідсотковий спад по круїзним заходженням суден в басейн Чорного моря. Це не тільки проблема України, яка втратила порти Криму, але також питання безпеки і збройних конфліктів в Туреччині, що призвело до зупинки суднозаходів великих круїзних компаній, наприклад, Costa Cruises, MSC, Royal Carribean, Hapag-Lloyd Cruises, Phoenix Reisen Gmbh і інших в порти Чорного моря, – цитує Івана Ліптугу видання qha.
За його словами, небезпека, навіть формальна, по-перше, значно зменшує попит в цьому напрямку, а по-друге, підвищує вартість страхування пасажирів, що впливає на загальну вартість круїзних пакетів.
Крім того, майже добовий перехід від Босфору в Україні мав сенс, якщо туристи могли відвідати відразу кілька портів – Одесу, Ялту і Севастополь. Однак після анексії Криму залишилася тільки Одеса. У цифрах це виглядає так: 2013 рік – 148 суднозаходів, 2014 року – 14, 2015 – 13, 2016 – 2.
– На 48-й асамблеї Асоціації круїзних портів Medcruise, яка проходила 22-25 червня 2016 року в Одесі, питання про таку ситуацію в Чорному морі викликав жарку дискусію з представниками майже всіх круїзних компаній, які здійснювали круїзи в Чорному морі, але призупинили їх. Головним аргументом круїзних компаній по відновленню ліній були економічні показники і безпеку, – повідомив Ліптуга.
Він також підкреслив, що в березні цього року в ході виставки UITT-2017 на переговорах з турецькою стороною Україні було ініційовано початок діалогу з відновлення та створення нових круїзних і поромних маршрутів по Чорному морю між країнами-партнерами.
– Посли всіх країн, які були присутні на зустрічі, висловили високу зацікавленість у розвитку чорноморських круїзів. Більш того – вже є перші прораховані варіанти семиденний круїзів по західній частині Чорного моря, а також триденних круїзів між Одесою і Стамбулом, – поділився радісною новиною директор департаменту туризму МЕРТ.