2017-06-13 15:59:41

Білоруська сторона готова вкласти в проект $ 5 млнУкраїна і Білорусь готові інвестувати в реалізацію проекту з відновлення судноплавства по річці Дніпро $ 30 млн. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури України Віктор Довгань.
«Ми разом хочемо відновити судноплавство по Дніпру, щоб білоруські калій і нафтопродукти далі пішли по Дніпру в Чорне море і звідти на експорт. Білоруська сторона готова вкласти $ 5 млн », – цитують Довганя "Порти України" з посиланням на білоруське видання Sputnik.
За словами заступника міністра, вказана сума необхідна, щоб поглибити русло Дніпра на білоруській ділянці. У свою чергу, Україна на першому етапі за підтримки іноземних інвесторів планує інвестувати в модернізацію шлюзів і днопоглиблення близько $ 25 млн.
Найближчим часом в Києві відбудеться міжнародна конференція, на якій буде обговорюватися реалізація цього проекту в довгостроковій перспективі. «Мова йде про мільярдний портфелі кредитів для портів, шлюзів, поглиблення Дніпра», – уточнив він.
Заступник міністра повідомив, що Міністерство інфраструктури отримало схвалення від природоохоронних відомств на проведення відповідних робіт. «Офіційно паперу ще немає, але в Мінприроди нам сказали, що все в порядку: копайте, хлопці», – додав Довгань.
Найближчим часом міністр транспорту Білорусі Анатолій Сивак здійснить візит Київ, в ході якого планується виробити дорожню карту проекту. За інформацією Довганя, в Білорусі цей проект знаходиться на контролі у президента, тому в Києві не сумніваються, що Мінськ знайде кошти на його реалізацію і не буде затягувати з виконанням своєї частини робіт.
Питання відновлення судноплавства по міжнародній водної магістралі Е-40 є одним з пріоритетів Національної транспортної стратегії України до 2030 року.
Можливість відновлення міжнародних перевезень водним транспортом обговорювалася в ході дев’ятого засідання Українсько-білоруської робочої групи з питань транспорту, що відбувся в Бресті в березні 2017 року. Тоді сторони домовилися звернутися до Єврокомісії із заявою про включення річкового маршруту Е-40 в Транс-Європейську транспортну мережу (TEN-T).
Україна і Білорусь ведуть також переговори про створення річкового транзитного хабу на кордоні – в селі Нижні Жари Гомельської області.