2017-06-09 11:48:31

На початку червня через причали Маріупольського порту вперше в його історії була перевалена партія імпортного флюсового вапняку для місцевих металургійних
комбінатів. 52 тисячі тон цього вантажу успішно обробили докери 1-го вантажного
району.Спочатку вся партія флюсового вапняку була завантажена в Арабських Еміратах в трюми балкера «NAVIOS HIOS» (прапор Греція). Але оскільки судно з осадкою 12 метрів не може пройти через Керч-Єнікальський канал, було прийнято рішення перевантажити частину партії в нейтральних водах на судна з меншою водотоннажністю. Так, «BEHCET C» (прапор Панама) прийняло 17,7 тисяч тон вапняку і «ACORUS» (прапор Молдова) – ще 5,3 тис. тон вантажу. таким чином, у причалів №№ 8 і 9 маріупольські портовики благополучно обробили три судна з імпортним вантажем.
«Флюсові вапняки широко використовуються в мартенівському і конвертерному виробництві чорних металів. Тому у наших меткомбінатів існує постійна потреба в цій сировині, – пояснює директор Маріупольського МТП Олександр Олійник. – В умовах недостатньої пропускної здатності існуючих залізничних ділянок металургійні підприємства намагаються знаходити альтернативні способи доставки сировини для виробництва. Зі свого боку ми робимо все можливе, щоб забезпечити максимально оперативну і якісну перевалку цих вантажів. Адже в перспективі це дасть нам гарантований додатковий вантажопотік імпорту і збільшення обсягів експорту готової продукції. Значить, потужності порту будуть завантажені, а наші люди забезпечені роботою і гідною зарплатою».
Справка:
ДП «Маріупольський морський торговельний порт» входить в четвірку найбільших портів України і розташований на перетині всіх видів транспортних шляхів. Потужності порту дозволяють переробляти понад 17 млн. Т вантажів на рік. Порт цілий рік відкритий для заходу суден довжиною до 240 м і осадкою до 8 м. Територія порту складає 73,2 га, довжина причальної лінії – 4,2 км. Порт має сучасні термінали і комплекси. Ефективність діяльності порту підтверджена сертифікатами ISO 22000, ISO 9001, ISO 14001 та іншими.