2017-06-07 14:06:41

ДП «АМПУ» не мало право укладати договори з днопоглиблення акваторій Бердянського і Маріупольського портів з компанією «Техморгідрострой Миколаїв».ДП «АМПУ» не мало право укладати договори з днопоглиблення акваторій Бердянського і Маріупольського портів з компанією «Техморгідрострой Миколаїв».
Такими є висновки дослідження, проведеного редакцією 368.media на основі даних аудиту Адміністрації морських портів за минулий рік.
Йдеться про тендер на 712 млн гривень, оголошеному ще 11 грудня 2015 роки (№247046). У ньому брали участь компанії «Техморгідрострой Миколаїв» і «Інфлот-Данубіус Ейдженсі». Обидві фірми надали копії договорів тайм-чартеру з Rossolast Corporation Ltd, Krayteks Group Holding Limited і Texform Company LLP, що не легалізовані в рамках Віденської конвенції про порядок консульської легалізації офіційних документів в Україні і за кордоном. Таким чином, учасники не підтвердили один з кваліфікаційних критеріїв конкурсних торгів. 
Банківську гарантію компанії «Техморгідрострой Миколаїв» надав «КБ «Преміум», який з 10 лютого 2016 року перебуває в стадії ліквідації. Другий учасник і зовсім намагався залучити до роботи суду РФ. Виручка українських фірм, отримана в ході днопоглиблювальних робіт для АМПУ можна конвертувати в іноземну валюту і переводилася за кордон. Згодом «іноземні структури» за рахунок цих коштів фінансували бойові дії на території Луганської та Донецької областей. В СБУ відкрили кримінальне провадження №22016000000000179 відносно голови АМПУ Андрія Амеліна за ч.5 ст.191 та ч.1 ст.258-5 КК. Сам чиновник після пред’явлення підозри вийшов під заставу, але відсторонений від посади. Його справу вже передано до суду.
Ревізори Південного офісу Госаудітслужби в акті вказали, що надані «Техморгідрострой Миколаїв» документи не підтверджують фінансову спроможність підприємства виконувати роботи, а документи про їхній досвід містять неправдиву інформацію.
Як повідомляє видання, в САП є ще одне кримінальне провадження по цій ситуації – №22015000000000323. «Наглядачі», з метою забезпечення інтересів держави і запобігання можливій ​​розтраті бюджетних коштів, вступили в господарську справу за позовом «Техморгідрострой Миколаїв» до АМПУ про підписання додаткових договорів і стягнення 50 млн гривень