2017-06-07 12:52:59

Роботи будуть виконані в 2017 році, їх оцінна вартість становить 115,2 млн грнАдміністрація морських портів України (АМПУ) проведе реконструкцію підхідного каналу Чорноморського морського порту до позначки 16 м. Це питання Адміністрація морпортів обговорила на Раді порту «Чорноморськ» з представниками міської влади, портовими операторами і профспілками.
Роботи будуть виконані в 2017 році, їх оцінна вартість становить 115,2 млн грн (з ПДВ). В даний час завершується підготовка тендерної документації. Підрядник буде визначений в рамках тендерної процедури в системі електронних закупівель ProZorro – повідомили в прес-службі АМПУ.
«Днопоглиблення залишається для АМПУ ключовим питанням порядку денного. Сьогодні ми можемо говорити про системну роботу в цьому напрямку — Адміністрація вже підписала контракти щодо гідротехнічних робіт в Южному, розпочала днопоглиблення в Миколаєві, і тепер готова стартувати і в Чорноморську. Це необхідно і актуально з огляду на зростання потужностей з перевалки та зберігання вантажів, зокрема, зерна і олії в Чорноморському порту»,— прокоментував Райвіс Вецкаганс.
Крім того, в 2017 році АМПУ планує дати старт ще одному днопоглиблювальному проекту в Чорноморську. До кінця четвертого кварталу поточного року буде виконана перша черга проекту реконструкції акваторії 1-ого ковша Сухого лиману до 15 м.
Техніко-економічне обґрунтування за проектом реконструкції акваторії 1-ого ковша Сухого лиману з днопоглибленням до 15 м схвалено Розпорядженням КМУ від 19.10.2016 № 767. Проект узгоджено ДП «Укрдержбудекпертиза».
«Наміри тривають в реальних проектах. Ми залучаємо найбільші світові днопоглиблювальні компанії, що дозволяє значно економити і отримувати послуги найвищого рівня. Очікуємо, що тендери в Чорноморську пройдуть так само успішно, як і в Южному»- зазначив Райвіс Вецкаганс.
Нагадаємо, раніше АМПУ підписала меморандуми про співпрацю з портовим оператором «Рісоіл» і агрохолдингом «Кернел» з метою збільшення обсягу вантажопотоку в морському порту Чорноморськ з одночасним збільшенням рівня глибин.