2017-06-02 11:38:02

Миколаївській філії АМПУ рекомендовано термінової зупинити роботиДепутати Миколаївської міської ради відкликали узгодження заяви про наміри адміністрації Миколаївського морського порту щодо виконання днопоглиблювальних робіт на акваторії порту Миколаїв.
Таке рішення було прийнято на сесії міської ради в середу, 31 травня – повідомляє .
Нагадаємо, роботи розпочалися 24 травня, при цьому грунт висипався на звалище, розташовану на траверсі в 300-400 метрах від ДЮСОК і навпроти пляжу «Чайка» в Корабельному районі. 
Депутат Сергій Ісаков в ході обговорення повідомив, що АМПУ 17.02.17 отримало лист погодження намірів щодо проведення днопоглиблення, узгоджене директором Департаменту ЖКГ міськради Андрія Палько та підписана начальником управління екології департаменту житлово-комунального господарства Володимиром Корчагова, причому чиновники знали, де буде складатися грунт. Фотокопії відповідних документів він оприлюднив на своїй сторінці в мережі "Фейсбук" (див. додатки)
Директор міського  департаменту житлово-комунального господарства Андрій Палько, який сказав, що були розроблені ОВНС та експертиза, проведена Міністерством екології України. Він додав, що подібні узгодження про наміри давалися і в 2015, і в 2016 роках, але раніше таких проблем не виникало.
Він вказав депутатам, що був підписаний тільки намір про проведення робіт, але ніяк ні проект робіт і ні механізм їх проведення. Він додав, що Департамент ЖКГ звертався до столиці про призупинення робіт, але ніхто на це не відреагував.
При цьому Палько визнав, що ніхто ОВНС не бачив, а питання потрібно було обговорити на постійній депутатській комісії.
В обговоренні взяли участь и присутні на сесії народні депутати. Так, Андрій Вадатурський сказав, що навряд чи виданий мерією документ матиме зворотну силу.
Народний депутат Олександр Жолобецький зазначив, що бачив технічну документацію проекту, тому вважає, що глава Державної агенції рибного господарства не повинен був давати своє погодження. Нардеп сказав, що вже підготував своє звернення про відкликання даного узгодження, запропонувавши депутатам міськради підготувати аналогічне звернення. Також Олександр Жолобецький пообіцяв, що наступного тижня відвідає екологічний комітет Верховної Ради і міністра екології, а також освітить проблему на брифінгах і за допомогою звернення з трибуни парламенту.
У підсумку, депутати відкликали лист Департаменту ЖКГ та узгодження заяви про наміри. Миколаївській філії АМПУ рекомендовано термінової зупинити роботи, а міському голові – звернутися в екоінспекції та Держагентство рибного господарства щодо законності видачі дозволів на проведення робіт в нерестовий період.
За це проголосували 36 народних обранців.
Однак скидання грунту в акваторії Миколаєва продовжилося і наступного дня. Про це повідомляють громадські активісти та нардеп Олександр Жолобецький у своєму "Фейсбук".