2017-05-18 11:19:28

Минулого тижня був оголошений другий конкурсний відбір проектів для фінансування в рамках Дунайської транснаціональної програми на 2014-2020 рр.Україна має намір активізувати співпрацю в рамках стратегії ЄС для Дунайського регіону з метою підвищення конкурентоспроможності власних регіонів та прискорення євроінтеграційних процесів.
Про це повідомляють в Міністерстві регіонального розвитку  та житлово-комунального господарства України. 
«Активна участь України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону сприятиме підвищенню конкурентоспроможності її регіонів, прискоренню євроінтеграційних процесів та наближенню рівня життя населення прикордонних регіонів до середньоєвропейського», — сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода під час спільного з європейськими партнерами круглого столу щодо участі України в Європейській Стратегії для Дунайського регіону та синхронізації пріоритетів.
За його словами, Мінрегіон докладає максимум зусиль, щоб відновити координаційний механізм, актуалізувати спільні пріоритетні проекти, визначити спільний середньостроковий план дій участі України в реалізації Стратегії, в тому числі в рамках діючих інструментів ЄС, зокрема Дунайської транснаціональної програми.
Європейська сторона вітала активізацію участі України в спільних заходах з реалізації Стратегії та поліпшення координації спільних дій, що відбулося з жовтня 2016 року, та відзначила важливість практичної реалізації спільних проектів, відповідальними за які є секторальні міністерства.
Сторони обмінялися інформацією про пріоритети співпраці для розвитку транспортної інфраструктури, інновацій, розумної спеціалізації, запобігання екологічних ризиків в Дунайському регіоні та домовилися про подальші дії для впровадження спільних проектів в цих сферах.
За інформацією Першого заступника Міністра, на червень 2017 року планується засідання українського Координаційного центру, за результатами якого буде узгоджено пріоритетні для української сторони проекти, середньостроковий план дій та відповідальних за напрямами Стратегії.
«Ми вітаємо рішення Європейської Комісії виділити 5 млн євро для фінансування участі українських партнерів у спільних проектах Дунайської транснаціональної програми. Спільно з Європейською комісією ми вже працюємо над підготовкою міжнародного договору для участі України в реалізації цієї програми. Ми впевнені, що співпраця в рамках Стратегії сприятиме економічному розвитку країн Дунайського регіону та створенню кращих умов для його жителів», — резюмував В’ячеслав Негода.
У засіданні круглого столу взяли участь представники облдержадміністрацій, міністерств, відповідальних за реалізацію пріоритетних проектів в рамках стратегії ЄС для Дунайського регіону, неурядових організацій та асоціацій. З європейської боку у заході взяли участь представники Європейської Комісії, об’єднаного дослідницького центру та країн-координаторів пріоритетних напрямів розвитку транспортної інфраструктури, розвитку знань, освіти та інновацій,  запобігання екологічних ризиків стратегії ЄС для Дунайського регіону (Угорщина, Словенія, Бельгія, Сербія).
Нагадаємо, минулого тижня був оголошений другий конкурсний відбір проектів для фінансування в рамках Дунайської транснаціональної програми на 2014-2020 рр.