За кресленями “Варягу” побудован китайський суперавіаносец “Піпі Ся”

2017-05-12 15:36:12

Вельми несподівану в перекладі назву отримав новий китайський “суперавіаносец”: це було зроблено у результаті загальнонаціонального інтернет-голосування. Як повідомляє гокнонгское видання South China Morning Post, авіаносця дали ім’я рака-богомола 皮皮 虾 (pipixia) – російською воно транскрибується як “Піпі Ся”. Цей рак, до речі, є відомим кулінарним делікатесом в Китаї.



Чому китайський суперавіаносец названий саме "Піпі Ся"
SCMP також розповіла, що варіант "Піпі Ся" набрав аж 1,37 млн ​​голосів, а сама назва "Піпі ся" прозвучало на прес-конференції спікера міноборони Китаю Яна Юйжіна. Тоді військовий заявив, що авіаносець отримає офіційну назву "після введення його в експлуатацію".
Також гонконгська газета повідомила, що в інтернет-опитуванні крім "Піпі Сі" перемагали провокаційні назви: "Тайвань" і "Сунь Укун" (саме так звали "царя мавп" з класичного китайського роману.
Нагадаємо, що побудований в КНР з проданого Україною колишнього радянського ТАКР "Варяг" раніше невигадливо називався "Проект 001А". До речі, китайські військові дуже люблять саме цифрові найменування своїх танків, літаків і ракет: наприклад, китайський аналог ПАК ФА Т-50 називається J-20, а танки НВАК описуються як "типи" 96, 99 і так далі.
Журналісти повідомляють, що для того, щоб змінити "руда" назва "Проект 001А", був запущений онлайн-опитування, в якому користувачі голосували за раніше внесені пропозиції, серед яких був і рак "Піпі ся"
Преса також нагадує, що перший китайський авіаносець був урочисто спущений на воду в Даляні провінції Ляонін буквально місяць тому. Він став результатом багаторічної добудови колишнього радянського важкого авіаносного крейсера – залишився після розвалу СРСР в Україні і проданого через комерційного посередника "за копійки".
За даними джерел ЗМІ в НВАК, корабель буде проходити ряд випробувань, після чого буде прийнято на озброєння після 2020 року.