Національна стратегія України передбачає вихід держави із сегменту стивідорної діяльності в морпортах

2017-04-12 12:26:12

Розпочалося публічне обговорення проекту Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року



Проект Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року опублікований на сайті Міністерства інфраструктури України. Документ представляє комплексне бачення розвитку транспортної галузі на період до 2030 року з визначенням ключових пріоритетів в морському, авіаційному, залізничному та автомобільному напрямках – повідомляють в  Адміністрації морських портів України (АМПУ). До розробки Стратегії в частині морського транспорту були залучені також і фахівці АМПУ.
В цілому Стратегія передбачає впровадження ефективного державного управління в транспортній галузі, забезпечення надання якісних послуг за обґрунтованими тарифами, впровадження сталого фінансування розвитку галузей.
Очікується, що реалізація Стратегії в морській галузі забезпечить оновлення флоту,  відновлення роботи судноремонтних та суднобудівельних підприємств. Держава бере на себе зобов’язання подальшої розбудови інфраструктури глибоководних морських портів, а також будівництво спеціалізованих перевантажувальних комплексів.
У той же час, планується поступовий вихід держави із сегменту стивідорної діяльності в морських портах і передачу в установленому порядку такої діяльності до приватного сектору. Низка реєстраційних та дозвільних процедур буде спрощена, а ефективність від господарської діяльності має бути підвищена.
Долучитися до обговорення оприлюдненої Стратегії можуть фізичні, юридичні особи та об’єднання. Зауваження та пропозиції можна направляти до 25.04.2017 включно в письмовому вигляді на поштову адресу: 01135, м. Київ, пр-т. Перемоги, 14 або і  електронному вигляді на e-mail: obgovorennia@mtu.gov.ua.
Розроблена Стратегія відповідає положенням Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, а також Стратегії сталого розвитку «Україна — 2020», затвердженої Указом Президента  України від 12.01.2015 № 5/201, та Середньостроковому плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року.