В порту “Ольвія” завершено перший етап днопоглиблення

2017-04-11 13:28:18

Експлуатаційне днопоглиблення в порту в останній раз проводилось ще в 2007 році4 квітня 2017 року завершився перший етап днопоглиблювальних робіт в акваторії спеціалізованого морського порту (СМП) «Ольвія». Спеціалісти філії «Дельта-Лоцман» Адміністрації морських портів України (АМПУ) провели роботи з поглиблення операційної акваторії причалів №№ 1–4 та  допоміжного причалу порту з метою доведення глибин до паспортних показників.
Про це у вівторок 11 квітня повідомили в АМПУ з посиланням на дані адміністрації СМП «Октябрьск»
«Експлуатаційне днопоглиблення в  порту в останній раз проводилось ще в 2007 році, а в районі допоміжного причалу існувала ділянка, на якій не здійснювалося черпання ще з моменту його будівництва. Тепер ми можемо стверджувати про те, що роботи виконано за планом, у тісній зв’язці фахівців філії «Дельта Лоцман» і спеціалізованого морського порту»,— зазначив головний інженер філії «Октябрьск» АМПУ Володимир Жильников.
Роботи розпочалися в грудні 2016 року в рамках ходових випробувань грунтовідвізної шаланди «Кримська-9»  в складі земкаравану «Ріон» і тривали до оголошення льодової кампанії в СМП «Ольвія». Після її завершення експлуатаційне днопоглиблення було відновлено на причалі № 2. Роботи завершені орієнтовним обсягом вироблення 5 200 м3. Протягом березня було проведене експлуатаційне днопоглиблення операційних акваторій причалів №№ 3,4 та ділянки сполучення причалу № 2 з допоміжним причалом (Ro-Ro).
В період проведення зазначених робіт порт працював в штатному режимі без виводу причалів з експлуатації.
На сьогоднішній день орієнтовний загальний обсяг виконаних робіт з експлуатаційного поглиблення становить 31 600 м3. Згідно з технічним завданням загальний обсяг днопоглиблення становить понад 99 000 м3.
Після завершення періоду нересту роботи планується відновити на якірній стоянці № 363 та поглибленого району.