Окупанти заявляють, що з травня будуть арештовувати всі українські судна поблизу Криму

2017-04-11 10:38:51

За повідомленням Держрибагентства, ця інформація була передана Державній прикордонній службі в Одеській областіПрикордонники окупованого Криму усно попереджають українських моряків, що, починаючи з травня  2017 р., мають намір повідомляти береговим службам Криму про необхідність арешту українських суден поблизу берегів Кримського півострову, незважаючи на їх знаходження в економічній зоні України. 
Про це повідомляє Держрибагентство з посиланням на інформацію екіпажу українського судна "Рибак Херсона", яке було затримано окупантами в Криму.
За повідомленням Держрибагентства, ця інформація була передана Державній прикордонній службі в Одеській області для   активних дій і унеможливлення порушень прав українських рибалок.
Нагадаємо, 4.04.2017 кримський прикордонний загін, який діяв від імені Російської Федерації, зупинив українське риболовне судно СЧС «Рибак Херсона» з метою його огляду. Судно було на переході з промислу під прапором України (порт приписки «Южний», Одеська обл.), судновласник ТОВ «БОРА» (Україна-Одеса). Переслідував судно прикордонний строжовий катер «Аметист», який зупинив судно в 16-17 милях від  мису Тарханкут в економічній зоні України.
Прикордонна група здійснила висадку на борт судна для проведення «контрольного огляду» та висунули безпідставну претензію щодо нібито порушення судном кордону на 400 метрів, мотивуючи це тим, що судно на їх думку зайшло в буферну зону. В результаті 4-годинного огляду був складений адміністративний протокол з зазначенням штрафних санкцій в розмірі 30 тисяч російських рублів. Під загрозою з боку кримських прикордонників щодо конвоювання українського судна під арешт в найближчий порт АР Криму, що є реальною загрозою неповернення судна власнику, капітан судна вимушений був поставити підпис під складеним протоколом, після чого кримські прикордонники залишили судно.
У березні 2017 року  МЗС України вкотре звернулося  до Російської Федерації з вимогою виконувати резолюцію Генеральної Асамблеї ООН відносно територіальної цілісності України (68/262), яка прийнята 27 березня 2014 року. Нагадаємо, що три роки тому цим документом світове співтовариство чітко підтвердило необхідність суворого дотримання державами своїх зобов’язань за міжнародним правом, а також свою прихильність суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно-визнаних кордонах. У резолюції Генасамблеї підкреслюється недопущення визнання будь-яких змін статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на підставі незаконного "референдуму".