У «Bunge Україна» відреклися від інтерв’ю, в якому гендиректор заявив про тиск на компанію в Миколаївському морпорту (документ)

2017-04-11 09:38:17

У листі компанії стверджується, що жодного інтерв’ю подібного змісту генеральний директор «Bunge Україна» Дмитро Горшунов не давав. У той час портал, який розмістив інтерв’ю, повідомив, що виклав у мережу ” фрагменти диктофонного запису розмови” і зняв матеріал через “загрозу безпеці героїв інтерв’ю”У понеділок 10 квітня "МБН", як і частина інших ЗМІ опублікували витяг з інтерв’ю генерального директора «Bunge Україна» Дмитра Горшунова, в якому він розповів про тиск на компанію з боку "невідомих осіб".
Того ж вечора на редакційну пошту "МБН" було направлено спростування цієї інформації від імені компанії.
У листі стверджується, що ніякого інтерв’ю подібного змісту генеральний директор «Bunge Україна» Дмитро Горшунов не давав ні сайту From-UA, ні будь-кому іншому виданню (див. Додаток 1).
"10 квітня 2017 року виданням «From-UA» був опублікований матеріал під заголовком «Гендиректор «Bunge Україна»: «Наше завдання – зробити український ринок цивілізованим». Після офіційного письмового звернення компанії до редакції з вимогою надати запис інтерв’ю, якщо, воно, за твердженням «From-UA», дійсно мало місце, на сайті видання замість фіктивного інтерв’ю з’явилося спростування, текст якого також не відповідає дійсності.

Бунге Україна офіційно заявляє, що генеральний директор компанії Дмитро Горшунов не давав ніякого інтерв’ю ні виданню «From-UA», ні іншим виданням, а відповідна публікація і її псевдо-спростування, що містять вигадані висловлювання керівника компанії та інші помилкові твердження, є явною фабрикацією.

Компанія вважає дану публікацію спланованою провокацією, спрямованою на дискредитацію Бунге Україна і її керівництва. На даний момент компанія вивчає юридичні можливості подачі позову до видання."- зазначено в листі.
При цьому низка ЗМІ отримали від прес-служби Миколаївської обласної державної адміністрації письмове спростування інформації, викладеної в інтерв’ю, від імені директора юридичного департаменту ДП «Сантрейд» «Bunge Україна» О.Бігдана (Додаток 2).
Дещо по-іншому ситуацію, що склалася, змальовує сам портал From-UA, розмістивши спростування. У своєму повідомленні редакція просить вибачення у Дмитра Горшунова за публікацію що не призначалися для оприлюднення фрагментів диктофонного запису розмови (Додаток 3).
«Після публікації матеріалу на адресу членів сім’ї Дмитра Горшунова стали надходити погрози. Щоб не наражати на небезпеку життя і здоров’я Дмитра Горшунова і членів його сім’ї, які перебувають в Росії, редакція прийняла рішення зняти матеріал. На прохання прес-служби ми просимо розцінювати опубліковану інформацію як недостоверную.Ми приносимо свої найглибші вибачення Дмитру Горшунова. Редакція вважає неприйнятним публікувати інформацію, яка загрожує безпеці героїв наших інтерв’ю і може стати приводом для застосування фізичного насильства щодо близьких їм людей », – значиться в офіційному повідомленні сайту From-UA.