2017-03-15 09:22:10

В профільне міністерство вже направили проект наказу, який має спростити терндерні процедури для закупівлі обладнанняУ Профспілці працівників морського транспорту України, з огляду на неодноразовв надходять звернення моряків, роз’яснили ситуацію з інформацією про відсутність у дипломно-паспортних відділах (ДПО) кваліфікаційних документів моряків. Через затягування процесу отримання таких документів, моряки не можуть своєчасно отримати документи, необхідні для відправки в рейс.
 Як відзначають в ПРМТУ, на сьогодні в Україні закупівлею бланків дипломів, паспортів і свідоцтв моряків займається державне підприємство «Адміністрація морських портів України» (АМПУ). Виготовленням ж цих документів – Державне підприємство «Поліграфічний комбінат« Україна »по виготовленню цінних паперів». Саме тому ДПО зіткнулися з проблемою нестачі бланків документів.
 Однак, в даний час це питання вирішене. АМПУ вже закупила бланки необхідних документів. Зараз вони пересилаються з Одеської філії АМПУ до відповідних дипломно-паспортні відділи.
 На жаль, має місце й інша проблема – відсутність в ДПО так званих термопланшетов, необхідних для ламінування кваліфікаційних документів моряків. Щоб їх закупити, необхідно слідувати складної тендерної процедури.
 Централізовані торги із закупівлі термопланшетов були зірвані вже два рази, тому було прийнято рішення провести окремі торги в кожній філії АМПУ, де є ДПО. Лідером в цьому процесі є порт Маріуполь. Уже укладено договір з постачальником і очікується, що до кінця тижня термопланшети надійдуть в ДПО.
 Як повідомили в АМПУ, для того, щоб виключити подібну ситуацію в майбутньому, в Міністерство спрямований проект наказу, який повинен спростити вимоги до термопланшетам. Це усуне залежність від постачальника і зменшить їх вартість.