2017-02-17 09:48:32
Як мінімум троє найбільших інвесторів України – «Bunge», «Cofco» і «Arcelor Mittal Кривий Ріг» стурбовані тиском чиновників і силовиків на їх підприємства, створені на території Миколаївського морського торгового порту.
Про це йдеться в програмі «Особливий погляд» на 5 каналі.
Нагадаємо, Генеральна прокуратура України спільно з Національною поліцією провели обшуки в Миколаївському морпорту і на підприємствах, що працюють в гавані. Керівництво держпідприємства запідозрили в тому, що вони «укладали договори оренди нерухомого майна державного підприємства з суб’єктами підприємницької діяльності за заниженою ринковою вартістю оренди об’єктів».
При цьому Олександр Новохатський, заступник начальника Миколаївського морського торгового порту в 2005-2013 роках, упевнений, що діяльність підприємства відповідала вимогам законодавства.
– Почалися переділи, почалися якісь сварки, почалися, грубо висловлюючись, наїзди на цивілізовані компанії, які працюють там, що ось то їм не подобається, це їм не подобається, ось ви не так робите … Почали придумувати, що ось ви ті договори сервітуту причалу неправильно уклали, а ось у вас повинен бути договір про доступ до причалу, починають ось це ось торгувати. Суди давно все сказали: зроблено все в рамках закону. Ні, продовжують, – говорить Новохатський.
Андрій Дмитренко, директор компанії «Український будівельник», яка побудувала на території порту кілька великих об’єктів, підкреслив, що було дуже складно залучити великі транснаціональні компанії в Україні під час економічної кризи та розпалу бойових дій в Дебальцевому і в Іловайську. Дмитренко нагадує, що такі інвестори вкрай прискіпливо перевіряють всі юридичні аспекти своїх проектів.
– Періодично спливають з боку прокуратури питання з намиву території на першому, другому причалі. Ми говоримо вже всім неодноразово, про те, що ця територія була звалищем. Звалищем, на якому ми, при початку будівництва, є велика кількість підтверджуючих документів, робили виїмки будівельного сміття. Ці майданчики реалізовувалися дійсно у важкий для України період. І потрібно було мати певну сміливість, щоб в цей період починати роботу з міжнародними інвесторами. І ви уявляєте, яка кількість аргументації повинна було бути, в тому числі і у нашої компанії, яка брала участь у створенні цієї інвестиційного майданчика, в тому, щоб залучити цього інвестора в такі важкі часи і в такі військові дії, які у нас зараз в країні існують. Компанія, яка зайшла, повірила, перевірила, вклала гроші, експортує, продовжуючи вкладати гроші в перевантажувальні потужності, знаходиться під тиском прокуратури, якихось перевірок аудиторських незрозумілих, з боку МВС, силових захоплень, тому що на території і одного, і другого підприємствах восени також проводилися обшуки і виїмки документів. І вони не розуміють, чому, що відбувається. Чому ми прийшли, вклали, президент розповідав, що це прекрасна інвестиція, прекрасне вкладення грошей сьогодні знаходиться під таким пресингом, – сказав Дмитренко.
Народний депутат України Борис Козир у свою чергу вважає, що в керівництві Миколаївської філії «Адміністрації морських портів України» знаходяться «не до кінця професійні люди» і сподівається на зміну кадрової політики після зміни менеджменту центрального апарату АМПУ.
– На мою думку, в керівництво порту АМП Миколаївська філія прийшли не до кінця професійні люди. Упевнений в тому, що з урахуванням того, що в головному офісі АМПУ зараз пройшла зміна менеджменту, зараз кадрова політика Миколаївському порту буде змінена і у приватних стивидорів проблем з «Адміністрацією морських портів України» більше не буде, – зазначив він.
Нагадаємо, представники трудових колективів підприємств, які працюють на території Миколаївського морпорту, заявили, що вони категорично проти нового керівництва Миколаївської філії «Адміністрації морських портів України» в особі Віктора Козонак і заступника начальника з безпеки Володимира Пінькас.
У той же час заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк заявив, що пікети портовиків організовані директором ДП «Миколаївський морський порт» Сергієм Колтипіним.
Сам Сергій Колтипін вважає порушення проти нього кримінального провадження сфабрикованими, з метою введення на підприємство «своїх людей».
за матеріалами inshe.tv