Будівництво бронекатерів включено до трирічної програми держоборонзамовлення України

2017-02-15 11:31:31

У 2017 році фінансування потреб державних замовників було збільшено порівняно з попереднім роком, частка витрат із загального фонду державного бюджету також зросла.Кабінет Міністрів України на засіданні  у вівтоорок, 14 лютого, затвердив державне оборонне замовлення на 2017-2019 роки.
Як повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, середньострокове держоборонзамовлення ухвалюється вперше і передбачає прогнозованість видатків державного бюджету, а також "створює умови для рівномірного завантаження підприємств оборонно-промислового комплексу (ОПК) та сталого розвитку їхніх виробничих потужностей".
У 2017 році фінансування потреб державних замовників було збільшено порівняно з попереднім роком, частка витрат із загального фонду державного бюджету також зросла.
За рішенням РНБО України уряду доручено затвердити схвалені на засіданні основні показники державного оборонного замовлення з урахуванням видатків, передбачених бюджетом на поточний рік.
Серед визначених у держоборонзамовленні пріоритетів: розробка і виробництво нових зразків озброєння і військової техніки, розвиток вітчизняного оборонно-промислового комплексу, збільшення обсягу державних гарантій за кредитами і спрощення механізму їх отримання для суб’єктів господарювання, які залучають до виконання держоборонзамовлення.
Держоборонзамовленням, зокрема, передбачено забезпечити Збройні сили України та інші воєнізовані формування новим перспективним озброєнням і військовою технікою: сучасними ракетними і артилерійськими системами, броньованими ракетними катерами, безпілотними літальними апаратами, бронетанковою технікою, засобами радіоелектронної боротьби та радіолокації, сучасними засобами зв’язку та управління, комплексами розвідки для артпідрозділів, засобами спостереження, прицілювання та нічного бачення, планується також модернізація літаків, вертольотів та іншої військової техніки тощо.
Крім того, рішенням РНБО України передбачено розпочати "Державну цільову програму створення та освоєння виробництва боєприпасів і продуктів спеціальної хімії на період до 2021 року".
Кабміну України доручено, з урахуванням недофінансування держоборонзамовлення в 2016 році, внести відповідні корективи до "Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння та військової техніки на період до 2020 року".