2017-02-13 13:54:34
Серед пріоритетів сторони визначили лобіювання певних нормативно-правових актів, значущих для галузі.
Адміністрація морських портів України і Федерація роботодавців транспорту України обговорили і зафіксували вектори спільної роботи.
Організації домовилися про це на зустрічі, що відбулася 10 лютого в Києві – повідомляє прес-служба Адміністрації морпортів
Серед пріоритетів сторони визначили лобіювання тих документів, які поки не просуваються, але є важливими для галузі. Зокрема, мова йде про проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов здійснення компенсації інвестицій, внесених суб’єктами господарювання у стратегічні об’єкти портової інфраструктури» і спрощення процедури погодження та затвердження проектної документації, титулів об’єктів, будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, а також кредитів під державні гарантії.
«Ми готові підтримати ідеї Федерації та її членів, спрямовані на баланс інтересів бізнесу та влади при обов’язковому дотриманні зрозумілості, раціональності, законності та прозорості роботи, а також узгодженні підходів, і будемо використовувати всі можливі інструменти для цього»,— зазначив Райвіс Вецкаганс, керівник АМПУ.
У ФРТУ, зі свого боку, повідомили про свої пропозиції щодо зниження ставки оподаткування чистого прибутку, яка в даний час складає 75%.
«Ми пропонуємо залишити за державними підприємствами-портами суми відрахувань в розмірах, достатніх для реалізації інвестиційних проектів і функціонування підприємств (модернізації інфраструктури, будівництва і реконструкції терміналів, придбання перевантажувальних засобів та ін.)»,— сказав Орест Климпуш, голова Федерації роботодавців транспорту України.
У Федерації додали, що існує ще цілий ряд питань, в роботі над якими об’єднання готове підтримати адміністрацію: це і проведення планової роботи з атестації капітанів морських портів, і вдосконалення структури управління АМПУ і створення реєстру непрофільних активів підприємства. Також в Федерації транспортників готові взаємодіяти з профспілками, в тому числі в питанні створення навчальних пунктів, курсів фахівців для галузі, перепрофілювання тощо.
«Відповідність міжнародним принципам і нормам, викорінення корупції, реформування Адміністрації та вдосконалення нормативної бази є одними з важливих векторів роботи для нас, тому ми з радістю об’єднаємо зусилля в цьому напрямку з Федерацією роботодавців транспорту України»,— резюмував пан Вецкаганс.