2017-02-02 13:09:00
В 2017 році фінансування програми “Корвет” має скласти понад 1 млрд грн.
Україна відновлює державну цільову оборонну програму зі створення нового українського корвета для Військово-морських сил, реалізовану з 2009 року в кооперації із західними постачальниками озброєнь.
Про це повідомив заступник міністра оборони Ігор Паловський в ході 6-й міжнародній конференції "Управління в секторі безпеки: виробництво, продаж і закупівля озброєнь", організованої Центром Разумкова спільно з Женевським центром демократичного контролю над збройними силами "(DCAF), що відбулася в середу в Києві.
За даними заступника міністра, в 2017 році фінансування програми "Корвет" має скласти понад 1 млрд грн.
Як повідомив І.Павловського, в даний час військове відомство веде переговори з Суднопрому з переуступки укладеного в 2009 році з Чорноморським суднобудівним заводом (ЧСЗ, Миколаїв) контракту на будівництво корвета.
"Уже є чотири компанії, які хочуть будувати (корвет – ІФ)", – сказав він, виділивши в числі претендентів КП "Дослідно-проектний центр кораблебудування (Миколаїв).
Нагадавши, що новий український корвет призначений для виконання завдань в операційній зоні Чорного і Середземного морів, заступник міністра висловив упевненість в потенціалі ВТС за програмою, насамперед, з країнами Балто-Чорноморського регіону. "Майбутнє (у проекту – ІФ) є", – сказав він, при цьому зазначивши, що вартість корабля буде значно нижче.
Як повідомлялося, в рамках укладеного у 2009 році з Міноборони контракту в 2012 році на потужностях ЧСЗ, що входить в cудостроітельний субхолдинг SMG "Смарт-холдингу" бізнесмена Вадима Новинського, було розпочато будівництво першого українського корвета "Володимир Великий". Передача головного корабля замовнику, згідно спочатку з озвученими планами, намічалася на 2016 рік. До 2021 року планувалося побудувати чотири корвети.
Обсяг фінансування затвердженої в листопаді 2011 року урядом держпрограми "Корвет" до 2021 року був передбачений в 16,2 млрд грн. Через неритмічність фінансування програми, а також у зв’язку з новою політичною ситуацією в країні в останні роки її реалізація була фактично заморожена.
Раніше планувалося, що в загальному обсязі кооперації за програмою частка зарубіжних постачальників озброєнь складе 24%. У число зарубіжних партнерів входили європейські DCNS, MBDA, EuroTorp.
за матеріалами Інтерфакс-Україна