2017-01-26 10:24:10

Формальні втрати на списання-повернення 70 млн дол Cargill складають 60.9 млн гривеньАмериканської корпорація Cargill звернулася до голови правління Приватбанку О.Шлапака, глави НБУ Гонтаревої, глави Мінфіну Данилюка та ін. з офіційним листом, в якому просить підтвердити факт списання з рахунків Cargill $ 70 мільйонів доларів в капітал банку за рішенням НБУ-Мінфіну-Кабміну.
Про це повідомив український економічний експерт, журналіст,  Олександр Дубинський, оприлюднивши фотокопію листа на своїй сторінці в мережі "Фейсбук" (див. додатки). Згідно вказаного документу корпорація вимагає надати їй умови договору купівлі акцій банку, які таким чином продав Мінфін. І повідомляє про намір стягнути всі свої кошти будь-якими методами.
Фактично цей лист загнав адресатів у глухий кут: вони, за словами Дубинського, мали б "А) підтвердити фактичну крадіжку коштів Cargill при націоналізації Приватбанку або Б) повернути гроші на рахунки компанії".
Міністр фінансів Alex Danylyuk був запрошений в зв’язку з цим на аудієнцію до американського посла. Після чого Cargill, очевидно, звернеться до американського суду, і тоді валютні коррахунки Приватбанку будуть заарештовані протягом декількох днів – повідомив Дубинський.
Проте увечері середи по системі банку був відданий наказ готувати гроші для повернення на рахунки Cargill – повыдомив експерт.
Списані рішенням тимчасової адміністрації (тобто Фондом гарантування вкладів) 70 млн дол з рахунків Cargill – вже давно опущені "в расход". Тобто, видані клієнтам при вилученні вкладів.
І тепер Приватбанк має десь купити всю необхідну суму валюти та відшкодувати її Cargill як "Помилково проведене списання". При цьому, купівля цієї валюти на міжбанку викличе істотне збільшення курсу долара. Тому кошти, ймовірно, будуть брати у Нацбанку, з резервів через монетизацію ОВДП, які в капітал банку передав Мінфін  – передбачає Дубинський.
З урахуванням здешевшання гривні за термін з 19 січня, формальні втрати на списання-повернення 70 млн дол Cargill складають 60.9 млн гривень – підрахував експерт.