Інфраструктурні інвестиції в світі зросли до рекорду в 2016 році – Preqin

2017-01-25 10:04:53

Кількість угод залишилася практично на рівні попереднього року, а це свідчить про те, що в кожен проект інвестовано більше коштів.Приватні інвестиції в інфраструктурні активи по всьому світу зросли в 2016 році на 14% і досягли рекордних 413 млрд доларів, свідчать розрахунки Preqin.
Кількість угод залишилася практично на рівні попереднього року — 1772. Це вказує на те, що в кожен проект інвестовано більше коштів. При цьому кількість угод залишається в діапазоні 1700–1800, починаючи з 2013 року.
Про це  повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на The Financial Times.
«Попит на інфраструктуру збільшився за останнє десятиліття, тому стала сильніша конкуренція за активи»,— заявив Том Карр з Preqin. Зокрема, за його словами, обсяг інвестицій збільшився через зростання вкладень в проекти, що знаходяться в рамках другої стадії (вже побудовані і працюють) в розвинених країнах.
Пошук активів для інвестицій з низьким рівнем ризику привів до того, що кілька великих фондів формують нові багатомільярдні інфраструктурні фонди. Їхній оптимізм викликаний готовністю урядів підтримувати приватні інвестиції в інфраструктуру. Однак Карр вважає, що немає ясності, чи «зможе ринок зберегти темпи зростання в 2017 році».
Хоча інтерес до інфраструктурних проектів високий, інвестори вважають за краще не вкладати гроші в фазу будівництва. Вони хочуть інвестувати в аеропорти або платні дороги, тобто активи, які будуть приносити стабільний і гарантований дохід.
Інвестори, в число яких входять суверенні і пенсійні фонди, страховики та керуючі активами компанії, все з більшою увагою дивляться на Європу, сподіваючись на відновлення політичного інтересу до інфраструктури. У 2016 році в Європі уклали 555 інфраструктурних угод (максимальне число в світі) на суму 97 млрд доларів, повідомляє Preqin.
В Азії був зафіксований рекордний обсяг угод — 131 млрд доларів, хоча їх число було менше, ніж у Європі, і склало 552. На «зелені» енергетичні проекти в світі в минулому році припало 42% угод проти 39% за підсумками 2015 року.