2015-05-20 10:44:37

После 1 июля все яхтенные гонки – под угрозой срыва – утверждают яхтсмены Николаева возмущенные решением Парусной федерации Украины о прекращении действия Национальных правил обмера (в редакции 2008 года)


В апреле этого года президиум Парусной федерации Украины (ПФУ) принял решение о прекращении действия Национальных правил измерения (в редакции 2008 года) с 1 июля 2015 года. Исходя из этого все соревнования должны будут проводиться по правилам измерения ORC. Фактически "правила игры" меняются в середине парусного сезона. При этом в Украине нет ни одного официального измерителя ORC.
В связи с этим Николаевская областная федерация парусного спорта Украины опубликовала на своем официальном сайте  письмо в президиум ПФУ, которое от имени комитета измерителей Украины подписал и.о. главного измерителя, президент Николаевской областной федерации парусного спорта Леонид Шумилов:
В президію ВФУ

10 квітня 2015 року відбулась знакова подія в крейсерському яхтингу України. Одноголосним рішенням президії ВФУ з 1 липня 2015 року припинено дію національних правил вимірювання НПВ 2008 (2 редакція). Президія ВФУ не звернула увагу на те, що в усіх змаганнях сезону 2015 року, в положеннях пропонується проведення змагань саме по НПВ 2008. Забуто, що у другій половині 2014 року було проведено велику роботу по вдосконаленню діючих правил, вимірювачі та яхтові капітани з міст Одеси, Дніпропетровська, Вишгорода, Херсона, Миколаєва внесли свої пропозиції по правилам вимірювання. Підсумком цієї праці стала публікація на сайті ВФУ проекту  правил  НПВ 2014. Майже всі яхтові регіони України підтримали та обговорили нові правила. Але у президії ВФУ була своя думка. Одноголосним рішенням було перекреслено працю багатьох вимірювачів на протязі багатьох років.  Також своїм рішенням вони залишили Україну без дійсних вимірювачей. Так, як на сьогодні у нас немає жодного вимірювача ORC, а з 1 липня вимірювачі за національними правилами поза законом. Прийнято рішення в бік ORC, за якою на протязі останніх п’яти років на Україні було виміряне менш ніж два десятки яхт, та знехтуване НПВ за яким видано більше двох сотень вимірювальних свідоцтв. Практика проведення вітрильних змагань в 2013-2014 роках показує лише 5-10 відсотків участі в змаганнях  яхт виміряних за системою ORC, та жодного разу не була задіяна система IMS при підрахунках результатів. Чемпіонат України за системою ORC не відбувся, а Екологічна регата яка? пройшла в тій же час на тій самій акваторії  за правилами НПВ, зібрала більше 60 яхт з 6 регіонів України.
     В багатьох країнах світу відбуваються перегони з гандикапом, під час  цих перегонів застосовуються різні системи вимірювання. Це і ORC, і IRC, і MRC, і IMS і національні системи, множать фактичний час на коефіцієнт вітрил та вагу та інше. Під час регати застосовують декілька систем вимірювання, обумовлених положенням, і самі екіпажі яхт приймають рішення за якими правилами вимірювання змагатися. Це є міжнародною практикою!
     Не бажаючи оцінювати рішення президії, зважаючи на все вище викладене,спираючись на думку та досвід багатьох вимірювачем, та яхтових капітанів пропоную:
Відмінити рішення президії від 10 квітня 2015 року в частині припинення дії правил НПВ 2008 (2) та подовжити їх дію до кінця сезону 2015 року, а саме до 1 грудня 2015 року.
 Разом з проведенням виборів керівних органів ВФУ в серпні місяці провести опитування членів ВФУ щодо подальшої дії національних правил вимірювання.
 У разі позитивної реакції яхтсменів на національні правила, ввести в дію з 1 січня 2016 року національні правила вимірювання НПВ 2016 (1 редакція) для яких взяти за основу проект правил НПВ 2014 зі змінами та доповненнями прийнятими на семінарі вимірювачів ВФУ в грудні 2015 року (Миколаївська федерація пропонує провести даний семінар у місті Миколаїв у другу суботу та неділю грудня 2015).
 Надати можливість організаторам регат приймати рішення: за якими саме правилами  вимірювання відбуватимуться регати. Також надати можливість  при бажанні, паралельного застосування систем вимірювання.

Від імені комітету вимірювачів України

В.О.Головного вимірювача                                                                     Шумілов Л В