Херсонский порт обратился к Ющенко с просьбой остановить рейдерство

И направил соответствующее заявление Президенту Ющенко, премьеру Тимошенко и спикеру Яценюку.

Подаем на языке оригинала:

«Звернення трудового колективу ДП ХМТП

Президенту України Віктору Ющенку

Прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко

Голові Верховної Ради України Арсенію Яценюку

Міністру транспорту та зв’язку України Йосипу Вінському

Трудовий колектив Херсонського морського торговельного порту стурбований розгулом рейдерства, яке набуло в Україні нечуваних масштабів. Ми просимо вас звернути на цю проблему серйозну увагу та вжити негайних і рішучих заходів з її подолання. В останні роки рейдерство в нашій державі перетворилося на справжню суспільну катастрофу, яка не тільки загрожує економіці України, але й веде до колапсу правової системи.

Насторожує, що практично кожна рейдерська атака супроводжується участю в ній представників судових органів, державної виконавчої служби. Технологія захоплення відпрацьована до дрібниць й відома навіть школярам: спочатку рейдери отримують необхідне рішення суду, далі використовують засоби морального та фізичного тиску на опонентів, а потім штурмують підприємство, використовуючи приватні охоронні фірми чи навіть міліцію.

Сьогодні саме за такою схемою розвиваються події на території державного підприємства «Морський торговельний порт «Южный». 25 квітня, близько тисячі осіб оточили управління порту. Разом з ними на підприємство увійшов колишній начальник порту Володимир Васильєв та судові виконавці, які пред’явили начальнику МТП «Южный» Юрію Круку рішення Ворошиловського районного суду міста Донецька про відновлення Володимира Васильєва на посаді начальника порту «Южный». Зазначимо, що Мінтранс вважає
єдиним легітимним керівником порту саме Юрія Крука.

У ніч з 28 на 29 квітня на території порту було здійснено напад на співробітників відомчої охорони, які
чергували на КПП-2. По-звірячому побито начальника воєнізованої охорони порту В’ячеслава Агабекова та його підлеглих. Потім нападники вчинили погром у приміщенні ВОХРу. Коли на допомогу потерпілим прийшли докери, невідомі нападники сховалися в приміщенні управління, яке четвертий день утримується людьми під керівництвом Володимира Васильєва.

Херсонські портовики добре розуміють непросту ситуацію, в якій опинилися наші колеги. Адже ми на власному досвіді вже знаємо, що таке рейдерські атаки і чим вони небезпечні. Завдяки Вашому особистому сприянню досягнуто врегулювання правовідносин і Херсонський порт успішно виконує плани переробки вантажів.

Боляче дивитися, як на очах у всіх роздирають на шматки стратегічно важливе для держави підприємство, як підривають його економіку. Вважаємо це злочином перед Україною.

Ми просимо, вимагаємо від вас: наведіть, нарешті, порядок, викореніть рейдерство, не залишайте його безкарним! Вакханалія рейдерства в нашій державі має бути зупинена!

За дорученням трудового колективу

начальник порту Андрій ЄГОРОВ

голова первинної профспілкової організації порту Валерій ТЕРНАВСЬКИЙ»