Минтранс считает Ю.Крука легимным начальником порта Южный

И распространил соответствующе заявление.

«Заява Мінтрансзв’язку: єдиний легітимний керівник порту “Южний” – Юрій Крук

25.04.2008 здійснено захоплення Державного підприємства «Морський торговельний порт «Южний». О 9 год. 10 хв. на територію державного підприємства, яке є у  сфері управління Мінтрансзв’язку, силоміць, подолавши опір охорони на посту центральної прохідної, під керівництвом громадянина Васильєва Володимира Євгенійовича та, нібито, за участю співробітників Державної виконавчої служби, проникла озброєна група невідомих у кількості близько 300 осіб.

Єдиним повноважним органом управління Державним підприємством «Морський торговельний порт «Южний» у відповідності до Закону України «Про управління об’єктами державної власності» та Положення про Міністерство транспорту та зв’язку України є Мінтрансзв’язку.

Мінтрансзв’язку вважає єдиним легітимним керівником МТП «Южний» Крука Юрія Юрійовича.

Трудовий колектив порту у особі профспілкового комітету підтримує призначеного Мінтрансзв’язку у встановленому чинним законодавством порядку керівника підприємства Крука Юрія Юрійовича та засуджує рейдерське силове захоплення порту.

Мінтрансзв’язку не допустить дестабілізації роботи державного підприємства, що має стратегічне значення для економіки та безпеки держави, незважаючи на спробу вчинення рейдерського захвату порту напередодні святкових днів.

В діях рейдерів, що вчинили спробу захвату порту, вбачаються ознаки злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України. У зв’язку з цим Мінтрансзв’язку вже звернулось до правоохоронних органів з проханням дати належну правову оцінки наведеним подіям та здійснити необхідні заходи щодо відновлення належної керованості порту.

Позиція Мінтрансзв’язку та керівних органів державної влади є однозначною: не допустити рейдерського захвату і незаконного втручання в діяльність стратегічного державного підприємства.

Залякування, застосування фізичної сили до працівників, руйнування огороджувальних споруд, адміністративних будівель порту та інші протиправні дії вищезазначених осіб призвели до грубого порушення громадського порядку і, як наслідок, до суттєвого порушення роботи державного підприємства в цілому.

За наявною інформацією, вказані особи, які пред’являли співробітникам порту нібито ухвалу Ворошилівського суду м. Донецька про забезпечення позову, грубо виставили начальника порту за межі підприємства.

На даний час незаконно вилучаються та знищуються службові документи порту, пошкоджується державне майно. Дії невстановлених осіб мають ознаки рейдерства.

Таким чином, Мінтрансзв’язку вважає, що в діях громадянина Васильєва Володимира Євгенійовича та осіб, які здійснювали захват державного підприємства, вбачаються ознаки злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України.»